8-asis Vairuotojo dekalogo įsakymas sako: „Padėk susitikti kaltiems vairuotojams ir jų aukoms tinkamu metu, kad jie galėtų išgyventi išlaisvinamą atleidimą“. Pokalbio apie tai norėjau pakviesti žmonių, išgyvenusių avariją, sužalojimą, praradusių artimų žmonių. Radau jų. Šie žmonės sutiko pasidalinti patirtimis, bet ne viešai – tai jiems būtų buvę pernelyg skausminga. Avarijų, atnešusių sunkių padarinių, kaltininkai taip pat nebenori grįžti prie išgyventų emocijų, ir tai suprantama. Beje, tokiais atvejais praradimą išgyvena visi – ir avarijos kaltininkai, ir aukos. Avarija, atnešusi praradimų, palieka neišdildomą pėdsaką visų gyvenime, tad kaip gyventi toliau? Juolab avarijų patiriame ne tik kelyje, bet ir gyvenime – darbe, šeimoje.

Tęsiame pokalbių apie Vairuotojo dekalogą ciklą. Šįkart Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas su pašnekovais – Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu ir Tarptautinių ryšių ir Komunikacijos skyriaus vedėja Egle Nemanyte – aptaria šeštąjį Vairuotojo dekalogo įsakymą: su meile įtikink jaunuolius ir ne tik juos nesėsti prie vairo netinkamos būklės.

Nelaikyk automobilio galios dominavimo priemone ar proga nusidėti. Taip skamba 5-asis Vairuotojo dekalogo įsakymas. Kunigas Algirdas Toliatas, Lietuvos policijos kapelionas, jį aptaria su labai įdomiu žmogumi – lenktynininku Benediktu Vanagu. Šis vienas universaliausių lenktynininkų Baltijos šalyse, pasiekęs įspūdingų rezultatų ralio, žiedinių lenktynių, ralio maratonų ir bekelės varžybų trasose, yra neabejingas kelio kultūrai ir aktyviai ją kuria asmeniniu pavyzdžiu.

Taip skamba 4-asis Vairuotojo dekalogo įsakymas. Ką reiškia būti gailestingam kelyje? Apie tai Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas kalbasi su Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus specialiste Svetlana Jauniškiene, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Parengties organizavimo skyriaus viršininku Donatu Gurevičiumi ir Šešuolių (Ukmergės r.) klebonu Egidijumi Kazlausku, projekto „Suk rankeną“ iniciatoriumi, kurio tikslas – vienyti krikščionis motociklininkus bendrystei keliuose.

Tęsiame pokalbių, kuriuose aptariame Vairuotojų dekalogą, ciklą. Šiandien sustokime prie trečiojo punkto: „Mandagumas, teisingumas, protingumas padės tau įveikti nenumatytas situacijas“. Šįkart Lietuvos policijos kapeliono kunigo Algirdo TOLIATO pašnekovė – Vilniaus apskrities kelių policijos pareigūnė Aistė DIJOKAITĖ. Ji daug metų veda saugaus eismo pamokėles patiems mažiausiems eismo dalyviams ir yra įsitikinusi: jei norime, kad mūsų gatvėse ir keliuose sumažėtų nelaimių, visi turime tapti saugios kaimynystės keliuose dalyviais. Galime parašyti pačias geriausias kelių eismo taisykles, bet jos bus naudingos tik tada, kai jų laikymasis taps gero tono ženklu. Tad viskas priklauso nuo mūsų: kiek būsime sąmoningi, kiekvienas pagal galimybes įsitrauksime į saugaus eismo kultūros kūrimą ir sugebėsime ta žinia pasidalinti, kaip šeimose diegsime saugaus vairavimo ir apskritai keliavimo taisykles, tokį rezultatą ir turėsime.

 

Tęsiame eismo kultūros temą. „Aš esu Kelias, Tiesa ir Gyvenimas“, – sako Kristus. Kaip padaryti, kad ši Kristaus etika rastų atgarsį mūsų širdyse, gyvenimuose ir keliuose? Kaip pasiekti, kad keliautume saugiai, kad kelyje būtume vieni kitiems pagarbūs, gailestingi ir išmintingi?

Apie tai – Lietuvos policijos kapeliono kunigo Algirdo TOLIATO ir Klaipėdos rajono policijos viršininkės Rasos STASIULAITIENĖS pokalbis. Ši pareigūnė turi ilgametę patirtį kuriant saugaus eismo kultūrą – prieš 18 metų veiklą šioje srityje ji pradėjo nuo, atrodo, nedidelių darbų, iš kurių išaugo labai didelės veiklos.

 

 

2016 m. balandžio 11 d. Tauragėje surengtas savivaldybės vadovų, policijos pareigūnų, socialinių darbuotojų ir pedagogų susitikimas. Į jį atvyko ir Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas bei Tauragės apskrities policijos kapelionas kunigas Gintaras Lengvinas. Susitikime diskutuota, kaip policijos ir Bažnyčios bendradarbiavimas galėtų padėti gerinti eismo dalyvių kultūrą. Kun. A. Toliatas kvietė aktyviai dalyvauti projekte „Saugokime vieni kitus kelyje“.

 

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena, Lietuvoje minima nuo 2006-ųjų. Įvairių jai skirtų renginių nemažai vyko ir šiemet. Šia proga – Lietuvos policijos kapeliono kunigo Algirdo Toliato ir katecheto Tomo Malako, projekto „Saugokime vieni kitus kelyje" (jį vykdo Susisiekimo ministerija, Lietuvos katalikų bažnyčia, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Policijos departamentas) talkininko, pokalbis. 

Į viršų