Lapkričio 20-ąją minėsime Pasaulinę žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo dieną. Ši diena nuo 2005-ųjų kasmet minima trečiąjį lapkričio sekmadienį Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva.


Popiežius Paulius VI yra pasakęs: „Per daug kraujo kasdien išliejama absurdiškai lenktyniaujant greičiu ir laiku; tarptautinėms organizacijoms noriai atsidedant skausmingų konfliktų gydymui, darant įstabią pažangą kosmoso užkariavimo srityje, ieškant tinkamų būdų, kaip pašalinti bado, tamsumo ir ligų rykštę, skausminga turėti prieš akis tai, kad pasaulyje kasmet šiam nepateisinamam likimui aukojama nesuskaičiuojamai daug žmonių gyvybių. Viešoji sąžinė turėtų pabusti ir apsvarstyti šią problemą lygiai taip pat karštai, kaip ir viso pasaulio entuziazmą bei susidomėjimą keliančias problemas“.
Lapkričio 20-ąją daugelyje Lietuvos bažnyčių bus aukojamos Mišios už žuvusiuosius keliuose. Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje 12 val. Mišias aukos Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas.
Prisiminsime žuvusiuosius keliuose, nepamiršime gyvųjų – atkreipsime dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už elgesį kelyje – visi eismo dalyviai – vairuotojai, pėstieji, dviratininkai – yra atsakingi už savo bei kitų žmonių sveikatą bei gyvybę.

 

EISMAS 00073

Kasdien keliuose atsitinka tūkstančiai nelaimių, bet tik nedaugelis pagalvojame, kad taip galėtų atsitikti ir mums – ir mes galime tapti nukentėjusiaisiais ar kitų žūties kaltininkais. Įsiklausykime į kun. Algirdo Toliato žodžius: „Jei dažniau tai prisimintume, galbūt neskubėtume, kelyje sutikę nekultūringą vairuotoją, jam atsakyti tuo pačiu, už kito išsiblaškymą atsilyginti nepakantumu. Ne tik patys nesėstume prie vairo išgėrę, bet ir kitiems to neleistume. Nepasiduotume skubotumui, kuris statistiškai yra pagrindinė žūčių priežastis, nes, kaip sako patarlė, geriau keliolika minučių per vėlai, nei keliasdešimt metų per anksti. Tapkime vieni kitiems angelais sargais. Ir tepadeda mums Dievas“.

Į viršų