Pagerbdami žuvusiųjų atminimą, nepamirškime, kad saugūs keliuose būsime tik tada, kai kiekvienas eismo dalyvis bus atsakingas ir sąmoningas, prisidės prie eismo kultūros ugdymo. Visada objektyviai vertinkime savo emocinę būseną, sveikatą, eismo sąlygas, vairavimo įgūdžius ir – būtinai – transporto priemonės techninę būklę. Tai padės išvengti skaudžių nelaimių.

Už skubėjimą, įgūdžių ir vairavimo kultūros stoką, vairavimą neblaiviems mokama pernelyg didelė – žmogaus gyvybės – kaina.
Policijos duomenimis, šiemet iki lapkričio 18 d. šalyje eismo nelaimėse žuvo 161 eismo dalyvis, pernai – 205. Šiemet žuvusiųjų Lietuvos keliuose sumažėjo daugiau nei penktadaliu, tačiau padaugėjo sužeistųjų – iki lapkričio 18 d. buvo sužeisti 3505 žmonės, pernai – 3159 žmonės.
Minėdami žuvusiuosius keliuose, neužmirškime savęs paklausti: kaip aš elgiuosi su savo ir kitų gyvybe, ar nekeliu jai pavojaus, ar gerbiu ir saugau savo bei kito žmogaus gyvybę, ar keliaudamas esu drausmingas, pakantus, kantrus, ar tinkamai susitvarkau su puikybe, pykčiu, noru pirmauti, ar suvaldau neigiamas emocijas? Koks aš esu eismo dalyvis? Koks aš būsiu eismo dalyvis?
Verta įsiklausyti į kapeliono kunigo Sigito Bitkausko žodžius: „Dievas mums davė gyvybę, ir kiekvienas turime ją saugoti. Tai svarbi žinia visiems ir ypač eismo dalyviams. Penktasis Dievo įsakymas sako: „Nežudyk“. Tad Dievas net atskiru įsakymu pasako, kad svarbu išsaugoti mums suteiktą gyvybę. Per eismo įvykius žūsta daug žmonių, tai labai skaudi patirtis. Netenkame daug žmonių ir neteksime dar daugiau, jei nesisaugosime patys ir nedėsime pastangų kitiems išsaugoti. Nebūkime tam abejingi, būkime už savo ir kitų saugumą keliuose atsakingi eismo dalyviai. Sudrausminkime pažeidėjus, būkime rėmėjai iniciatyvų, kurios saugo mus ir mūsų artimuosius kelyje. Kurkime projektus, kad būtų išsaugota kuo daugiau gyvybių. Juk gyvybė yra pats brangiausias turtas, kurį gavome iš Viešpaties“.

Į viršų