Ketvirti metai planuojame organizuoti Atšvaitų dieną. Šįmet ji rengiama spalio 27 d. (penktadienį). Šią dieną tradiciškai bus platinami atšvaitai, bet dienos esmė ne tai.

Svarbiausia žinutė visuomenei – nešiokite atšvaitus. Darykite tai teisingai. Atšvaitai būtini tamsoje, lyjant, esant rūkui ar apniukusią dieną. Teisingai nešiojančius atšvaitus žmones vairuotojai pastebi iš toliau ir turi laiko pristabdyti mašiną ar sustoti. Žmogų be atšvaito geru oru vairuotojai pamato iš 50 m atstumo (o sustojimo kelias, važiuojant sausa kelio danga 90 km/h, yra 70 m). Žmogus su atšvaitu matomas apie 150 m atstumu.

Kaip teisingai nešioti atšvaitus?

Atšvaitas tvirtinamas prie rankinės, kuprinės ar drabužių. Jis turi būti pritvirtintas taip, kad laisvai švytuotų (suaugusio žmogaus kelių aukštyje), kad automobilio šviesos jį apšviestų.

Vyniojamas atšvaitas dedamas šiek tiek aukščiau riešo. Einant užmiesčio keliu ir turint tik vieną vyniojamą atšvaitą, reikia jį dėtis ant dešinės rankos (nes einame kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį). Dar saugiau atšvaitus dėtis ant abiejų rankų.

Taip pat gera apsaugos priemonė – šviečiantis žibintas ar liemenė su šviesą atspindinčiomis juostomis.

Lietuvos kelių direkcijos inf.

Į viršų