Antri metai Kauno arkivyskupijos jaunimo centras 13 – 18 metų jaunimą pakvietė į stovyklą „Esi vertas daugiau“. Stovykla vyko Padubysio kaime, Zalensų sodyboje, birželio 26 – liepos 1 d. Šiemet į stovyklą atvyko net 77 jaunuoliai iš Kauno arkivyskupijos bei kitų Lietuvos vietų. Stovyklautojų užimtumu ir gerove rūpinosi gausus jaunimo centro savanorių būrys, o įvairiose programos dalyse talkino skirtingų organizacijų atstovai.

Šiemet Kauno arkivyskupijos jaunimo centras įsijungė į projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, todėl stovykloje sulaukėme ypatingų svečių. Vieną iš teminių užsiėmimų pravesti atvažiavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai. Jie kalbėjosi su jaunuoliais apie saugų eismą kelyje, atkreipė dėmesį į dviračių eismą ir kaip reikėtų tvarkingai elgtis važinėjant šia transporto priemone. Stovyklautojai galėjo patys sudalyvauti viktorinoje ir gavo dovanų prizų – atšvaitų.


Kitą dieną stovyklą aplankė valstybės įstaigos „Automagistralė“ darbuotojai, kurie taip pat yra prisijungę prie projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“. Jaunimui buvo sudarytos galimybės naudojantis specialiais įrengimais išbandyti, ką reiškia patekti į avariją važiuojant 30 km/h greičiu. Taip pat speciali mašina, kuri vartosi ore ir leidžia patirti, kas vyksta su žmogumi, kurio automobilis, įvykus avarijai, kelyje ima verstis 360 laipsnių. Didžiausią įspūdį stovyklautojams paliko šie įrengimai, nes buvo galima patiems įsitikinti saugos diržų būtinybe sėdint tiek priekinėse sėdynėse, tiek galinėse.
Tikimės, kad ši stovykla – tik graži pradžia mums įsijungus į projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“. Ugdyti jaunus žmones, atsakingus už save ir kitus, yra visų jaunimo organizacijų pareiga, tad džiaugiamės, kad per projektą galime kreiptis pagalbos į atitinkamas institucijas, kurios teikia įdomią, praktišką šviečiamąją informaciją ir užsiėmimus, padedančius siekti šio tikslo.
Kauno arkivyskupijos jaunimo centro vardu nuoširdžiai dėkojame projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sumanytojams ir bendradarbiams.

 

Į viršų