Lapkričio 20 d. čia Mišias aukojo Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas. Grojo Reprezentacinis Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras (vadovas ir vyriausiasis dirigentas Egidijus Miknius).
Mišiose dalyvavo Vilniaus apskrities Kelių policijos valdybos ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, Lietuvos automobilių kelių direkcijos darbuotojai. Buvo uždegtos žvakutės žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimui, žuvusių vaikų atminimą simbolizavo žaislas. Visiems Mišių dalyviams buvo dovanojama atšvaitų.

Rugsėjo 10 d. Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras jau dešimtą kartą organizavo jaunimo piligriminį žygį nuo Aušros Vartų į Trakus. Šio žygio ištakos siekia 1604 metus, kai visi Vilniaus gyventojai, susibūrę ir melsdamiesi, nužygiavo į Trakus, prie Dievo Motinos Lietuvos globėjos paveikslo. Tąkart liovėsi gamtą darkiusios liūtys ir baigėsi badmetis. Šiomis dienomis, atrodo, nebevyksta nei tokių negandų, nei tokių stebuklų. Ir piligrimų būrys gerokai mažesnis. Ar Vilnių dabar kankina nebe liūtys laukuose, o sausra žmonių širdyse? Ar įvykęs žygis palaistė jaunimo širdis?

Saugumas, kaip visuomeninė vertybė, priklauso nuo visuomenės kultūringumo, dvasingumo, dorovinio auklėjimo. Visuomenės ugdymo problemą galima veikti teisinėmis, administracinėmis, inžinerinėmis, švietimo priemonėmis.
Širvintų rajono policijos pareigūnai tai žino. Jie, prasidėjus mokslo metams, vykdo prevencines priemones, ieško būdų, kaip išradingiau nepilnamečiams perteikti saugaus eismo žinias, kad jie taptų saugūs, atsakingi ir kultūringi eismo dalyviai.

Liepos 24 d. Pasieniečių mokykloje baigėsi jaunųjų policijos rėmėjų, jaunųjų šaulių, jaunųjų pasieniečių, ugniagesių gelbėtojų ir jaunųjų viešojo saugumo tarnybos pagalbininkų vasaros stovykla. Tris pamainas čia aktyviai ir prasmingai leido laiką 300 vaikų iš visos Lietuvos. Jaunimas sportavo, betarpiškai susipažino su policininkų, pasieniečių, ugniagesių-gelbėtojų, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų darbu, gyvai mokėsi mūsų valstybės istorijos.

Liepą surengta stovykla Vilniaus arkivyskupijos ministrantams.

Žinoma, daugiausia dėmesio joje buvo skiriama dvasiniams dalykams. Bet jais neapsiribota – kalbėta ir apie tai, kaip svarbu saugus elgesys keliuose, ką kiekvienas galime padaryti, kad prisidėtume prie savo ir bendrakeleivių gyvybių saugojimo. Užsiėmimą apie saugų ir atsakingą elgesį keliuose vedė Vilniaus kelių policijos pareigūnė Aistė Dijokaitė.
Ministrantai taip pat turėjo progą susipažinti su patrulių darbu ir, svarbiausia, su šauniaisiais mūsų policijos kinologais bei jų augintiniais.

  

Koks Komunijos skonis? Tokį klausimą dažnai užduoda vaikai, besirengiantys Pirmosios Komunijos sakrametui. Vaikai tebėra smalsūs, atviri pasauliui ir pasirengę jį pažinti visais penkiais pojūčiais. Jiems dar gerokai gyventi iki to laiko, kai pradedi nebepasitikėti savo penkiais ir ieškoti šešto, septinto pojūčio, „vidinio balso“, dar balaižin ko. Klausdami apie Komunijos skonį, vaikai turi omenyje tą nedidelį baltą vaflinį paplotėlį, kurį per Mišias gauna tikintieji, einantys Šventos Komunijos.

Šio klausimo, tik iš pirmo įspūdžio labai paprasto, dažnai sulaukia ir kunigas Algirdas Toliatas, Lietuvos policijos kapelionas. Ir atsakymu į jį buvo apdovanoti ne tik vaikai, bet ir visi, kurie gegužės 15-ąją, Sekminių sekmadienį, susirinko į Mišias Vilniaus Švento Ignoto bažnyčioje.

Asociacija LIETUVOS MOTOCIKLISTŲ KLUBAS (LMK) ir „Motociklininkės LIETUVA“

kviečia

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovus į saugaus eismo ir kultūros keliuose skatinimo akcijos „Saugokime Vieni Kitus Kelyje“ pristatymo renginį.

Pagrindiniai akcijos tikslai:

  • atkreipti eismo dalyvių dėmesį į savo ir kitų elgesį keliuose, skatinti visas eismo dalyvių grupes vairuoti vadovaujantis KET, atsakingai vertinti veiksmus keliuose.

Renginio data ir laikas: 2016-05-06 13 val.

Renginio vieta: NESTE degalinė, Rygos g. 2, (šalia prekybos centro armijai ir civiliams „Laisvė“), Vilnius.

Preliminari renginio programa (kalbėtojai):

13 val. Akcijos pristatymas (as. LMK prezidentas Mantas Televičius)

13.15 val. „Motociklininkės LIETUVA“ atstovė (Regina LAISVĖ)

13.20 val. Susisiekimo ministras R. Sinkevičius

13.25 val. Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovas

13.30 val. Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas

13.35 val. Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, šventinami motociklai

13.45 val. Akcijos atributikos (lipdukų) dalinimas susirinkusiems svečiams.

 Skelbimas_2016-05-06.pdf

 

 

Ką dar nuveikti, kad pagerėtų eismo kultūra keliuose? Apie tai balandžio 6-ąją, Saugaus eismo dieną, Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje diskutavo Susisiekimo ministerijos, Policijos departamento, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Bažnyčios atstovai.

Paminėtas ir 2014-ųjų balandžio 4-ąją priimtas Memorandumas dėl saugaus eismo gerinimo, eismo kultūros ugdymo ir avaringumo Lietuvos keliuose mažinimo. Iki 2016-ųjų dokumentą buvo pasirašiusios 32 valstybinės ir visuomeninės įstaigos bei organizacijos, balandžio 6-ąją prie jų prisijungė dar kelios.

Balio Dvariono muzikos mokyklos mokiniai dovanojo smagų koncertą.

Daugiau nuotraukų galerijoje.

Į viršų