Prasidedantį baikerių sezoną Lietuvos motociklininkai sugalvojo pažymėti ypatingai – surengė specialią akciją „Saugokime vieni kitus kelyje“, per kurią ragino kitus eismo dalyvius saugoti ne tik save, bet plieninių žirgų savininkus kelyje.

Gegužės 6-osios vidurdienį Vilniuje, prie degalinės NESTE griaudėjo motociklai – ten pradėta asociacijos „Lietuvos motociklininkų klubas“ (LMK) ir moterų baikerių susibūrimas „Motociklininkės Lietuva“ organizuojama saugaus eismo ir kultūros keliuose skatinimo akcija „Saugokime vieni kitus kelyje“. Akcijos metu pradėtos platinti specialios skrajutės, kuriomis raginama atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į savo ir kitų elgesį keliuose, skatinti visas eismo dalyvių grupes atsakingai vairuoti transporto priemones, nepamiršti pagarbiai kelyje elgtis ir su motociklininkais.

LMK prezidentas Mantas Televičius neslėpė, jog iki šiol motociklininkų rengtos akcijos ne visada buvo sėkmingos, tačiau teigė tikintis, jog „Saugokime vieni kitus kelyje“ pralauš ledus.

„Šią akciją gimdėme ne pirmus metus. Pradėjome nuo lengvo pasakymo „Pamatyk“, norėdami, kad matytų motociklus keliuose. Statistika, deja, parodė ką kitą – motociklai nebuvo matomi. Pernai ir užpernai vyko akcija „Lygūs kelyje“ – mes sakėme, kad būkime visi lygūs, visi vienodi ir matykime vieni kitus. Deja, ir ta akcija nebuvo tokia sėkminga.

Su šia akcija aš tikiu, kad mus pagaliau pamatys, nes mes norime ir patys kitus pamatyti, norime saugoti vieni kitus, norime, kad būtų matoma, kaip žmonės elgiasi kelyje, norime, kad būtų rodomi posūkiai, kad juos reikia rodyti, mes norime, kad stabdytų, kad reikia tinkamai stabdyti, norime, kad iš šalutinio kelio išvažiuotų taip, kaip priklauso tai daryti. Ir patys, važiuodami motociklais, stengsimės elgtis teisingai“, – susirinkusiems kalbėjo M. Televičius.

„Jei bent vienas žmogus dėl šios frazės išsaugos bent vieną gyvybę, tai bus labai sėkminga akcija“, – pridūrė LMK vadovas.

Jam pritarė „Motociklininkės Lietuva“ atstovė Regina Laisvė Žemaitienė.

„Jeigu mes, visi eismo dalyviai, esame perlo karoliukai, kurie esame po kelius išsibarstę, tai šiandien prasideda gražus perlo karoliukų vėrinio junginys todėl, kad kiekvienas iš mūsų perduos šią žinią kitiems.

„Tikimės, kad bendros visų pastangos padės sukurti tolerancijos, kultūros ir pagalbos vieni kitiems atmosferą Lietuvos keliuose“, – pabrėžė baikerė.

Ragino nekovoti su policija

Akciją „Saugokime vieni kitus kelyje“ pradėjusius baikerius sveikino susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Automobilių kelių direkcijos, policijos atstovai.

Renginyje dalyvavęs Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas, pats motociklų entuziastas, ragino plieninių žirgų savininkus ne pyktis, bendradarbiauti su policija.

„Visi esame vienoje barikadų pusėje. Nėra taip, kad policija gaudo, o mes bėgame. Kartais taip atsitinka, bet taip neturėtų būti. Vieni kitus turėtume saugoti.

Tapkime bendradarbiais su policija ir su kitomis institucijomis, kad taptume vienas kūnas. Tegul laimina visas tas geras iniciatyvas ir tegul padeda mums perlipti per mūsų ambicijas“, – kalbėjo kapelionas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Belianas teigė, jog tokios saugaus eismo skatinimo akcijos yra labai reikalingos ir naudingos, mat automobilių ir motociklų vairuotojai ne visada kelyje elgiasi pagarbiai.

„Svarbiausia, kad veiktų intuicija, reikia galvoti ir apie tą vairuotoją, kuris automobiliu važiuoja prieš tave, bandyti numatyti jo veiksmus, kurie galbūt kai kada būna ir neadekvatūs. Tarkime, jei matai, kad tavęs nemato, tai geriau nebandyti automobilį aplenkti, manevruoti, o tiesiog palaukti to, ką automobilio vairuotojas padarys, ir tik lenkti. Tai gali išsaugoti ne tik sveikatą, bet ir gyvybę“, – patarimus motociklininkams dalijo policijos pareigūnas.

„Saugokime vieni kitus kelyje“

Daugiau nuotraukų galerijoje

Į viršų